You are using an unsupported browser. Please update your browser to the latest version on or before July 31, 2020.
close

Jak nastavit monitor?

V případě, že je váš monitor špatně nastaven, může s výtiskem knihy přijít i vaše zklamání. Nejčastějším prohřeškem bývá vysoký jas, který prosvítí veškeré tmavé části obrazu. Fotografie na vašem monitoru pak obsahují všechny detaily, jsou jasné a zářivé, ale v datech to ve skutečnosti vypadá jinak.
Než začnete vkládat vaše fotografie do knihy, doporučujeme vám malý test.
Zobrazte obrázek níže. Pokud jednoznačně nerozeznáte přechody mezi jednotlivými odstíny, je třeba zasáhnout do nastavení vašeho monitoru.
Pokud nevidíte přechody mezi tmavými odstíny, váš monitor je nastaven na příliš tmavé zobrazování. V případě, že přechody nevidíte u světlých odstínů, monitor má nastaven příliš velký jas a kontrast.
Další komplikací může být barevný posun zobrazování. Pokud monitor ukazuje do žluta, bude v tisku žlutá chybět. Jednoduchou kontrolu můžete provést porovnáním vytisknuté fotografie s monitorem. Pokud je na obrazovce obdobně barevný obraz jako na fotografii, monitor nezobrazuje špatně. Jestliže však chcete mít v knize opravdu nádherné fotografie, doporučujeme váš monitor kalibrovat kalibrační sondou.
Pokud chcete vědět něco jiného, napište nám
  • 17
  • 24-Jan-2017
  • 5351 Views